Звідки береться пил?

Звідки береться пил?

  Кожна людина хоча б раз замислювався над цим питанням. Здається неймовірним, що така велика кількість пилу і бруду збирається в короткий час в закритому приміщенні як-то офіс або будинок. Скільки разів ми помічали як, зробивши генеральне прибирання і виїхавши в двотижневу відпустку, після повернення ми виявляємо рівний шар цього підступного ворога. Так що ж таке пил? З чого він складається і як з ним ефективно боротися. Саме ці питання ми й обговоримо.

   Для початку потрібно розібратися що таке пил за своїм складом. Існують кілька основних джерел виникнення пилу:

  • частинки грунту нашої планети;
  • вулканічний попіл і великі лісові пожежі;
  • морська сіль;
  • пісок в пустелі.

   Здається абсолютно неймовірним той факт, що у нас в квартирі в Києві або в офісі можуть перебувати морська сіль з Чорного моря, попіл з перелякавшого всю Європу, вулкана Ейяфьятлайокудль (придумав же хтось назву) або навіть пісок з пустелі Сахара.

До складу пилу, яка перебуває в нашому будинку, може входити ще багато-багато всякого “добра”. Це й шерсть з вашого улюбленого светра і пух з теплої ковдри, шматочки тканин, людський волос, шерсть тварин, квітковий пилок і навіть мікроскопічні частинки нашої з вами шкіри. Саме відмершими частинками людської шкіри харчуються так звані пилові кліщі – незмінні супутники пилу. Дослідники говорять, що на одному квадратному метрі улюбленого килима може перебувати до мільйона цих істот. Вони є абсолютно в кожному приміщенні, але найбільша їх концентрація спостерігається в місцях великого скупчення пилу. М’які меблі, матрац, килими і ковролін, ковдри і штори, плед і фіранки – все це є місцем проживання пилового кліща. В основному, люди не помічають присутності цього недруга, але для деяких пиловий кліщ є причиною виникнення і загострення алергічних реакцій. Тому абсолютно необхідно періодично проводити хімчистку місць з найбільшою їх концентрацією.

За даними американських алергологів це потрібно робити мінімум раз на рік.

Залишити відповідь