Хто живе в моєму ліжку?

Хто живе в моєму ліжку?

женщина спит на чистой кровати   Тема, яку ми піднімаємо в цій статті досить неприємна, однак, для сучасної людини ця інформація є дуже актуальною. Як то кажуть, для ефективної боротьби «ворога потрібно знати в обличчя», тим більше, що цей ворог знаходиться пліч-о-пліч з вами протягом усього життя.

Алергія на пил

   Щодня людина втрачає 2-3г своєї шкіри у вигляді відмерших лусочок. Це природний і нормальний процес оновлення епідермісу. Неприємність полягає в тому, що ці лусочки є їжею для, так званих, кліщів домашнього пилу (лат. Dermatophagoides). Третину доби ми проводимо в ліжку, відповідно концентрація частинок людської шкіри тут найбільш висока. Постійна їжа, темрява, температура (+ 19-24 ° С) і вологість (68-78%) – це ідеальні умови для кліщів-паразитів. Саме тому в ліжку знаходиться до 70% всіх пилових кліщів вашого будинку. А матрац, який жодного разу не піддавали хімічній обробці за 3 роки складається на 10% з кліща і його фекалій.

Де живуть пилові кліщі

    Пиловий кліщ живе насамперед у таких місцях:

  • пилосос, а точніше мішок для пилу (займає 1-е місце по концентрації пилового кліща)
  • ліжко (матрац, подушка, наматрацник, постільна білизна)
  • м’які меблі
  • килим, ковролін
  • м’які іграшки
  • одяг
  • книжкові шафи

  Шкода від пилового кліща для здоров’я людини

  пылевой клещ на матрасе   Кліщі дуже малі за розміром, приблизно 0,1-0,5 мм. Самі по собі вони не завдають ні користі ані шкоди. Пиловий кліщ не може вкусити людину і він не розповсюджує інфекції. Однак, пиловий кліщ роду Dermatophagoides- одна з найчастіших причин виникнення астми і алергії. Причиною цього є фекалії, а також хітинова кутикула (уламки панцира), які кліщі залишають після себе. За 3-4 місяці пиловий кліщ залишає після себе екскрементів в 200 разів більше своєї ваги, а в добу кожен кліщ виділяє фекалії 15-20 разів. Це величезна кількість, особливо якщо врахувати, що в одному грамі пилу знаходиться пару тисяч, а в двоспальному матраці близько 300-400 мільйонів особин.
  Проблема для нашого здоров’я полягає в тому, що ми дихаємо всією цією гидотою. Екскременти кліща разом з пилом легко піднімаються в повітря і потім дуже довго осідають. Потрапляють в ніс, горло, очі, дихальні шляхи. Цим вони викликають кашель, чхання, сльозоточивість. Одним словом, з’являється, так звана, алергія на пил. Кліщ домашнього пилу в 80% випадках є збудником бронхіальної астми.

     Дані статистики Всесвітньої Організації Охорони здоров’я красномовно визначають проблему:

  • 110% населення планети страждає від алергії
  • до 80% всіх алергічних захворювань є побутова алергія
  • бронхіальна астма все частіше зустрічається у дітей до 1 року
  • близько 5% дітей страждає від бронхіальної астми
  • з 6% -ою вірогідністю бронхіальна астма призводить до летального результату

     Також, фекалії кліща містять ензими, які сприяють прискореному руйнуванню клітин епідермісу людини (таким способом вони забезпечують себе їжею), що може викликати свербіж, почервоніння та інші види алергії.

  Як позбутися пилового кліща

     Варто відразу зазначити, що повністю позбавити своє житло від кліщів-паразитів не вийде. Вони є постійними нашими супутниками. Протягом свого недовгого життя (65-80 днів) кліщі активно розмножуються і встигають відкласти до 300 яєць. Цим вони ускладнюють роботу, спрямовану на їх знищення. Проте, з пиловими кліщами боротися не тільки можна, а й треба. Основне наше завдання спрямована на максимальне зменшення їх кількості.

     Основні способи боротьби з пиловим кліщем:

  • вплив низьких температур
  • ультрафіолетові промені (сонце, спеціальні лампи)
  • прання постільної білизни не рідше 1 разу на тиждень при t 65 ° C
  • обов’язкове використання наматрасника і регулярне його прання
  • обробка парою
  • періодична хімчистка матраца, килимів і м’яких меблів

     З постільною білизною все досить просто – головне регулярно її міняти і прати на режимі «виварювання» (t 65 ° С і вище). А ось видалення пилового кліща з матраців, диванів, килимів тощо викликає деяке ускладнення. Адже тут важливо не тільки умертвити, але і видалити всі залишки його життєдіяльності. На сьогодні кращий засіб від кліщів – останній пункт нашого списку, а саме, хімчистка матраца, хімчистка дивана, хімчистка килима за допомогою потужної екстракторной машини. Більш докладно про принцип роботи такого способу ви можете ознайомитися на нашій головній сторінці хімчистка Freshko.

  Тепер, коли ви обізнані, «ворог» вже не здається непереможним монстром. Пам’ятайте – здоров’я і чистота вашого будинку в ваших руках, а “Хімчистка Freshko” професійно допомагає вам у цьому. Ми бажаємо вам здорового сну на чистому матраці!

4 коментарі

 1. Len4ik :

  Фу-фу-фуу, гадость какая!!! Я вся исчесалась пока дочитала до конца. Не могла подозревать, что рядом снами живет вся эта бяка… Я теперь в каждом ковре и диване вижу этих кишащих тварей. Бррр…

 2. Юля :

  Может, конечно, автор немного и приукрасил для живой картинки, но такая проблема действительно существует. Моя знакомая жаловалась, что у ее малого (8 лет) постоянный насморк и периодически краснеет кожа на руках. Врачи наши стандартно прописывали какие-то таблетки, без особого желания объяснить причину возникновения этой аллергии. После Нового Года вызвали химчистку на дом, так как когда праздновали залили красным вином

 3. Дмитрий :

  подскажите склько будет стоить почистить матрас без пружин размер 180х200?

  • Freshko :

   Ув. Дмитрий,
   Стоимость химчистки матраса такого размера составляет 500грн. В эту стоимость входит:
   – сухая чистка пылесосом;
   – замывка щелочным или кислотным раствором (зависит от характера пятен);
   – полоскание кондиционером
   Дополнительно можно заказать сушку матраса за 150 грн. Будет сухой уже через 1,5-2 часа.

Залишити відповідь