Ковролін домашній: переваги і недоліки

Ковролін – це підлогове покриття, призначене для квартир і офісів. Цей матеріал пропонується в рулонах завдовжки від 20 до 40 м. Багато хто віддає перевагу для дитячих і спальних кімнат саме його, адже він приємний на дотик і привабливий зовні. Без сумніву, ковролін можна сміливо постелити в спальні, передпокої або дитячій кімнаті, створивши в квартирі приємну і затишну атмосферу. Але перед тим, як вирушати в магазин вибирати ковролін домашній, варто заздалегідь вивчити особливості такого матеріалу.

Плюси і мінуси домашнього ковроліну

Перш за все, необхідно пам’ятати, що естетичність, термін служби і комфортність виробу визначаються складом пряжі, а також якістю ворсу. Багато хто віддає перевагу купувати натуральний ковролін. Його основні переваги:

  • відмінне шумопоглинання;
  • пружність;
  • великий вибір кольорів і малюнків.

Практично всі ці плюси є і у синтетичних різновидів. При цьому вони обійдуться набагато дешевше. Врахуйте, що вовняний ковролін доставить дискомфорт алергікам і астматикам. Крім цього, висока ймовірність появи кліщів і молі. Якщо у покриття немає водовідштовхувального шару, то при великому рівні вологості з часом з’явиться цвіль.

Нейлонове волокно, що використовується при створенні синтетичного ковроліну, практично не мнеться. Термін служби такого виробу становить близько 10-15 років. При цьому покриття не боїться прямих сонячних променів.

Недоліки ковроліну:

  • необхідність регулярного чищення і прибирання, адже такий матеріал завжди збирає багато пилу;
  • не рекомендується використовувати покриття в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • деякі плями з поверхні взагалі не виводяться, що дуже псує зовнішній вигляд ковроліну;
  • покриття вбирає різні запахи.

Вибір килимового покриття

Щоб ковролін домашній добре виглядав в інтер’єрі, необхідно грамотно підійти до його вибору. Завжди звертайте увагу на наступні чинники:

  • щільність ворсу – чим щільніше ворсинки, тим пізніше покриття зноситься;
  • висота ворсу – високоворсові вироби варто укладати тільки в спальні, а безворсові – в передпокої;
  • технологія виробництва, від якої залежить вартість і термін експлуатації;
  • теплоізоляційна підкладка;
  • матеріал – синтетика або шерсть;
  • виробник.

Важливий і вибір відтінку килимового покриття. Так, блакитні та зелені тони зроблять природне освітлення менш яскравим, а недолік світла виправлять бежеві і абрикосові відтінки. Вважається, що темний ковролін добре маскує плями, а невеликі забруднення непомітні на різнобарвній поверхні.

Догляд за ковроліном

Натуральне вовняне килимове покриття слід прибирати за допомогою пилососа хоча б 2 рази на тиждень. Вологе прибирання необхідно проводити раз на місяць. Пам’ятайте, що у більшості синтетичних ковролінів передбачена водовідштовхувальне покриття. Якщо сильно захопитися вологим прибиранням, то такий шар поступово змиється, що значно зменшить термін експлуатації матеріалу.

Щоб звести до мінімуму клопоти, пов’язані з прибиранням, краще скористатися послугою «хімчистка ковроліну». Фахівці нашої компанії Freshko визначать оптимальний спосіб чищення ковроліну. Ми використовуємо дуже якісні хімічні засоби та обладнання від відомих світових виробників (докладніше читайте тут). Килимове покриття, виготовлене з натуральних волокон, після вологого прибирання необхідно примусово просушити. Це робиться спеціальним промисловим феном. В результаті ви отримуєте чистий і сухий ковролін через 4-6 годин після нашого приїзду. Подібне прибирання бажано проводити кілька разів на рік в залежності від інтенсивності використання.
Підведемо підсумки. Ковролін домашній це теплий, затишний і красивий вид підлогового покриття, що вимагає регулярного догляду. Довірте турботу про підтримку ковроліну в чистоті компанії Freshko і ви будете отримувати задоволення від його використання.

Про вартість робіт по хімчистці ковроліну можна дізнатися тут.

Залишити відповідь